Drewniany sufit

Drewno we wnętrzach kojarzy nam się przede wszystkim z podłogą, ewentualnie meblami z tego surowca. Jednak drewno wygląda dobrze także na suficie – zarówno jako pojedyncze odsłonięte belki, jak i cały strop pokryty deskami.

Sufit z drewna ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności. Drewno w odpowiednim kolorze może także optycznie wpływać na wysokość pomieszczenia – białe rozjaśnia wnętrze i sprawia, że wydaje się ono wyższe, podczas gdy ciemne wizualnie je obniża i nadaje mu kameralnego charakteru. Dodatkowo drewno w formie sufitu podwieszanego może skutecznie ukryć niezbyt estetyczne detale, takie jak kable, rury czy nierówności sufitu. Stanowi ono też dobrą izolację akustyczną, więc drewniany sufit jest polecany w pomieszczeniach, gdzie słuchamy muzyki lub oglądamy telewizję.

zveiger/bigstockphoto.com

Ważną zaletą drewna jest to, że może ono pasować do każdego wnętrza, każdego stylu – wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj i kolor desek. Na przykład w pomieszczeniu w stylu skandynawskim można zastosować drewno pobielone, w stylu industrialnym bądź rustykalnym– surowe belki, a we wnętrzu w stylu retro bądź glamour – rzeźbione lub ażurowe panele. Drewniane sufity szczególnie dobrze prezentują się na poddaszach, w pomieszczeniach ze skosami. Nie sprawdzą się jedynie we wnętrzach bardzo niskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.