Nowe osiedle drewnianych domów w Łodzi

materiały inwestora

Takiego osiedla w Łodzi jeszcze nie było – ekologiczne, nowoczesne i w dogodnej lokalizacji. Warto dodać, że komercyjny kompleks drewnianych domów na ul. Pszennej 7 na Polesiu został oddany do użytku po zaledwie 10 miesiącach prac budowlanych. Tak szybko osiedle jeszcze nie powstawało. Już wkrótce do 11 domów w zabudowie szeregowej wprowadzą się nowi właścicieli. Sześć z nich zostało już zarezerwowanych. Wykonawcą inwestycji jest firma Wood Core House.

Osiedle o nazwie Domy na Pszennej cechuje ekologiczność. Powstają one w ultraekspresowym tempie – stan surowy gotowy jest po zaledwie sześciu dniach pracy, gdyż większość elementów przygotowuje się wcześniej w fabryce. Natomiast stan deweloperski uzyskuje się po 3 miesiącach. Łódzkie osiedle charakteryzuje się bardzo dużymi poddaszami, niezależnymi ogródkami oraz dedykowanym miejscem postojowym. Domy liczą 108 metrów kwadratowych i składają się z czterech pokoi, dwóch łazience, pomieszczenia gospodarczego oraz niskiego poddasza, które można ciekawie zaadaptować. Koszt segmentu jest bardzo atrakcyjny. Cena za metr kwadratowy to tylko 6610 zł. Pierwsi klienci mogą liczyć na rabat i wybrany dom kupić już za 705 tys. złotych.

Osiedle na łódzkim Polesiu wyróżnia się różnymi rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. Jednym z nich są zbiorniki na wodę, jakie wykonawca osiedla zastosował w ogródku każdego domu. Gromadzi się tam woda opadowa oraz ta wykorzystywana do prania, zmywania naczyń oraz kąpiel. Taką wodę ponownie można wykorzystać do spłukiwania toalet czy podlewania roślin, dzięki czemu znacznie mniej się marnuje, a opłaty za zużycie wody będą niższe. Osiedle wyposażone jest w system ogrzewania gazowego. Niemniej istnieje możliwość zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachu, aby zmniejszyć rachunki za energię i jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Skorzystanie z fotowoltaiki aktualnie objęte jest dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.