Renowacja tarasu przed sezonem

Sezon letni właśnie się rozpoczyna i warto pomyśleć o przygotowaniu naszego przydomowego tarasu do cieplejszego sezonu. Jak to zrobić – podpowiemy poniżej.

Właśnie rozpoczynają się wakacje i ci szczęśliwcy, którzy posiadają przydomowe ogródki będą na pewno spędzać w nich czas. Takim azylem przed miejskim zgiełkiem może być również coraz częściej spotykany drewniany taras. Pełni on rolę miejsca do aktywnego wypoczynku oraz dodatkowej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli będziemy o niego dbać i prawidłowo go pielęgnować, to będziemy mogli się nim cieszyć długie lata. Prawidłowe odnowienie go uchroni nas przed drzazgami, a sam surowiec uzyska naturalny wygląd oraz zwiększoną odporność na działanie czynników atmosferycznych. Do tego celu najlepiej jest użyć oleju do drewna gwarantującego trwałe zabezpieczenie desek.

Backyard Deck

Powierzchnia wykonana z desek jest szczególnie narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz rozwój grzybów czy bakterii, dlatego też ogromne znaczenie ma materiał, z którego dany taras jest wykonany. Wybierając drewno na zbudowanie tarasu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim odporny surowiec z egzotycznych gatunków drzew. Ten bądź inny materiał należy po sezonie zimowym dokładnie wyczyścić.

Sprzątanie to podstawa

Regularne sprzątanie drewnianego tarasu zagwarantuje nam zachowanie jego właściwości, ponieważ w deskach gromadzi się błoto, piasek oraz szczątki roślin. Dlatego też po chłodniejszym sezonie jesienno-zimowym warto umyć taras za pomocą wysokociśnieniowej myjki. W miejscach szczególnie odpornych zabrudzeń użyjmy ryżowej szczotki i odpowiednich środków chemicznych. Kiedy taras jest wyjątkowo zaniedbany, warto zdecydować się na jego renowację.

Po drugie – pielęgnacja

Samo sprzątanie nie wystarczy, aby nasz drewniany taras służył nam przez wiele lat. Należy również pamiętać o regularnej pielęgnacji, czyli przede wszystkim – olejowaniu pozwalającym na zachowanie naturalnego koloru drewna. Olejować należy raz lub dwa razy w roku, szczególnie przed rozpoczęciem sezonu letniego. Dzięki temu przez cały okres wakacji nasz drewniany taras będzie zabezpieczony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz intensywnym użytkowaniem.

Pielęgnacja tarasu nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy tylko pamiętać o jego regularnym sprzątaniu oraz pielęgnacji, dzięki czemu zyskamy wspaniałe i świetnie prezentujące się miejsce do wypoczynku czy wieczornych spotkań z przyjaciółmi.

Komentarze
  1. madrala Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.