Dom z drewna sprzyja zdrowiu jego mieszkańców

Bycie eko jest dziś na czasie, stąd widoczny boom na budowanie domów z drewna. Według powszechnej opinii takie nieruchomości sprzyjają zdrowiu. Czy naprawdę mieszkanie w drewnianym domu może polepszyć nam zdrowie?

Współczesne trendy w budownictwie skupiają się na kwestii materiałów przyjaznych zdrowiu. Według wielu zagranicznych badań wymóg ten spełniają przede wszystkim domy z drewna, np. te tworzone z bali w Skandynawii czy Kanadzie. Rozpowszechnienie stawiania tego rodzaju domów w tych dwóch rejonach również może stanowić dowód na prozdrowotne właściwości drewnianych nieruchomości, gdyż mieszkańcy Norwegii, Danii czy Szwecji żyją dłużej oraz statystycznie należą do najzdrowszych społeczeństw na świecie.

Zarówno drzewa, jak i samo drewno stanowią stały oraz nieodłączny element w ludowych wierzeniach. Już wieki temu znano, ceniono i wykorzystywano ich naturalne właściwości w celach leczniczych. Drzewo bowiem po ścięciu zachowuje swoje właściwości energetyczne, a co ważniejsze – uzdrawiające. Dlatego też mówi się o tym, że domy z drewna mogą sprzyjać naszemu zdrowiu.

Drewniane wnętrze domu

fot. viczast/bigstockphoto.com

Domy z drewna charakteryzuje przede wszystkim wyjątkowy mikroklimat wnętrza, wzbogacający i nasycający tlenem powietrze wewnątrz pomieszczeń, a co ważniejsze – zapobiegający rozwojowi mikroorganizmów. Dlatego też drewniane nieruchomości to doskonała alternatywa dla osób, które cierpią na alergie. Ponadto domy z drewna budowane są z naturalnego surowca, który zapewnia właściwy balans wilgoci. Cyrkulacja powietrza we wnętrzu drewnianego domu, a także wydzielane przez te pokłady drewna olejki eteryczne mają pozytywny wpływ na regenerację organizmu, a przede wszystkim na układ oddechowy. Warto również dodać i pamiętać o tym, że drewno posiada silne właściwości relaksacyjne, co ma też niebagatelny wpływ na osoby nerwowe, żyjące w ciągłym stresie i pośpiechu oraz te mające skłonności do depresji.

Dany rodzaj drewna wchodzący w skład wyposażenia naszego domu bądź będący składnikiem budulcowym nieruchomości ma określony wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i duchowość. Warto zatem zastanowić się i po dłuższym przemyśleniu zadecydować, jakie drewno ma dominować w naszych wymarzonych czterech kątach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.