Ile trwa budowa domu z drewna?

Każda osoba budująca dom chciałaby, aby powstał on jak najszybciej. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest zdecydowanie się na postawienie domu z drewna. Ta opcja jest nie tylko szybsza w budowie i tańsza, ale również bardziej ekologiczna.

Workers

Jak szybko stawia się dom drewniany?

Zazwyczaj budowa domu z drewna trwa 2-3 miesiące, a domu modułowego (z gotowych elementów) – zaledwie od 2 do 4 tygodni. A do tego nie trzeba czekać, jak w przypadku domu murowanego, z wprowadzeniem się po jego wykończeniu. Jest to zatem idealna opcja dla niecierpliwych przyszłych właścicieli czterech kątów.

Krótszy czas budowy tego rodzaju domu wynika z zastosowania suchej technologii stawiania (łączenie elementów za pomocą gwoździ i spawów) oraz stąd, iż nie trzeba sprowadzać materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych, gdyż są łatwo dostępne, a do tego jest ich niewiele.

Czas montażu tego rodzaju domów wynosi ok. 4-6 tygodni. Bywa też i tak, że czas budowy, czy może raczej składania takiego domu, to okres trwający maksymalnie 7 dni. Tempo budowy zależy od wielkości domu oraz jego kształtów. Domy większe i te o bardziej skomplikowanym kształcie składa się oczywiście dłużej. Jednak czas budowy domu z drewna jest i tak nieporównywalny do tego jak długo powstają klasyczne domy murowane (minimum 6-12 miesięcy). Czas stawiania domu drewnianego, czy to powstającego bezpośrednio na wybranej działce, czy tego ukształtowanego już w fabryce, jest krótki i przy jego budowie nie ma większych problemów z opóźnieniami. Dodatkowo można je łatwo modernizować i stawiać nawet w zimie.

Domy drewniane z gotowych elementów buduje się za pomocą łączenia konkretnych elementów w całość. Często nie wymagają one tworzenia fundamentów, lecz tylko montażu i łączenia wyprodukowanych wcześniej części materiałów. Do wnętrza takiego domu nie wprowadza się także dodatkowej wilgoci, dzięki czemu jest on gotowy do użytkowania już od razu po zakończeniu prac wykończeniowych. Na te szybko powstające, ciepłe, energooszczędne i przyjazne człowiekowi domy decydują się ludzie, którym bardzo zależy na czasie.

Domy z drewna powstają najszybciej ze wszystkich, co jest bardzo istotne dla tych właścicieli, którym bardzo się spieszy z wprowadzeniem do nich. Ponadto można bez przeszkód budować je również zimą, łatwo przebudowywać i modernizować. Są one jednocześnie trwałe, solidne, ekologiczne (mają zdolność do samoregulacji wilgotności, tworząc własny mikroklimat) i potrafią przetrwać wiele lat. Najszybciej można postawić dom z elementów modułowych. Wówczas już po zaledwie 2 tygodniach można cieszyć się swoimi czterema kątami.

Komentarze
  1. Marcin Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.