Zainteresowanie domkami letniskowymi

 

 

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nawet nie szukał zniszczonych domków letniskowych i działek rekreacyjnych poza miastem. Dziś o takie tereny biją się wszyscy. Epidemia koronawirusa zmieniła postrzeganie społeczne oraz ludzkie potrzeby.

Każdy chce mieć kawałek swojej ziemi, gdzie będzie mógł spędzić czas bez względu na obostrzenia. Nawet rozwinięta baza noclegowa okazuje się niepewna, gdy decyzją władz hotele zostają zamknięte. Natomiast działka w otoczeniu lasu z niewielkim domkiem letniskowym to zawsze udane miejsce na urlop. Jednak teraz mało kogo będzie stać na zakup własnej działki.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie nawet stare działki z domkami sprzed czterdziestu lat znajdują nowych właścicieli. Do tej pory sprzedaż takiego miejsca wymagała dużej obniżki ceny, dziś właściciele działek mogą liczyć na kilkukrotnie wyższą stawkę niż w ubiegłym roku. Nawet zniszczony domek letniskowy nie jest przeszkodą, bo łatwo go wyremontować lub postawić nowy, zwłaszcza że nowymi kupcami są osoby młodsze, w wieku około 35 lat, które poszukują miejsca swobodnego relaksu z rodziną. Do tej pory działkami interesowali się tylko emeryci, gdzie spędzali czas od maja do września.

Działka nad jeziorem czy morzem w najbliższe wakacje będzie alternatywą dla zagranicznego wyjazdu. Nikt jeszcze nie zna nowych zasad podróżowania oraz obsługi turystów. Zdecydowana większość Polaków zdecyduje się pozostać w Polsce, a na działce można ciekawie i aktywnie spędzić czas – jeżdżąc na rowerze, spacerując po lesie czy urządzając rodzinny piknik.

Jednak koszt niewielkiej działki z domkiem to już nie kilkanaście tysięcy złotych. Przeglądając ogłoszenie od razu widać wzrost cen, np. 500-metrowa działka z domkiem z lat siedemdziesiątych około 30 km od Gdańska kosztuje obecnie 150 tys. złotych. Jeśli domek ma wyższy standard, trzeba się liczyć z kosztem powyżej 200 tys. złotych. Zgodnie z zapowiedziami specjalistów z branży nieruchomości ceny działek rekreacyjnych będą jeszcze szły w górę, dlatego posiadanie takiego miejsce stanie się wkrótce bardzo prestiżowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.