Domek na narzędzia w ogrodzie

sylv1rob1/bigstockphoto.com

Drewniany domek w ogrodzie to bardzo przydatne pomieszczenie na trzymanie narzędzi. Ogród wymaga częstej pielęgnacji, ale grabie, nożyce i inne przedmioty zajmują dużo miejsca. Bezpieczne i właściwe przechowywanie daje właśnie niewielki domek. Konstrukcję z drewna można przygotować samodzielnie lub kupić gotową w markecie. Która wersja bardziej się opłaca?

Wybudowanie drewnianego domku od podstaw wymaga wiele pracy i nie każdy sobie z tym poradzi. W pierwszej kolejności należy zamówić drewno w tartaku i dokładnie je zaimpregnować. Trzeba przygotować projekt oraz zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć domek. Niezbędne jest wykopanie fundamentów, by konstrukcja stała stabilnie na podłożu. Warto stworzyć domek, który atrakcyjnie prezentuje się pośród ogrodowej zieleni, a to również wymaga wiedzy budowlanej i przewidzenia rozrostu roślin. Ważne, by domek nie był dominującym punktem w całym ogrodzie. Najlepiej, aby w ogóle nie rzucał się w oczy. Ponadto pod uwagę należy wziąć przygotowanie szafek, półek oraz blatów. Koszty pracy oraz poświęcony czas na wybudowanie niewielkiego domku na narzędzia może okazać się niewspółmierny do ceny gotowego produktu.

W marketach budowlanych kupić można domki ogrodowe bardzo różnej wielkości oraz w różnym stylu. Szeroki wybór umożliwia zaspokojenie potrzeb różnych klientów. Dostępne są różne wymiary, co umożliwia dopasowanie do danego obszaru. Domki ogrodowe mogą mieć docieplone, jeśli mają również służyć zimą. Dach może być wykonany z papy i dachówki w zależności od zapotrzebowania i warunków atmosferycznych. Droższe wersje posiadają pełne drzwi zamykane na klucz oraz uchylane okna. Dominująca jest drewniana kolorystyka, choć deski można pomalować tworząc własną aranżację ogrodową. W razie konieczności istnieje opcja zamówienia domku pod wymiar, którego realizacja wynosi około 3 tygodni. Jednak najczęściej w ogrodach stosowane są gotowe domki z drewna, które kosztują od 500 do 1500 złotych i są w pełni wyposażone w meble do przechowywania przeróżnych narzędzi i sprzętu ogrodniczego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.