Nadaj meblom wygląd antyków

Mimo upływu wielu lat i wielu epok moda na antyczne meble nie przeminęła. Raz przychodzi z większym nasileniem, raz z mniejszym, ale zawsze jest na czasie, mimo tak powszechnej i hołdowanej przez wszystkich nowoczesności.

Wielu z nas chciałoby się poszczycić w swojej kolekcji mebli takimi, które wyglądają jak antyczne lub po prostu są antykami. Jednak zdajemy sobie sprawę jak drogie są takie meble i to właśnie z obawy o nasz budżet domowy rezygnujemy z ich zakupu. Naszczęściej są sposoby, aby temu zaradzić. Każdy z nas po zapoznaniu się z tym tekstem będzię mógł przemienić swoje meble na anytczne arcydzieła.

Nadaj meblom wygląd antyków

Pierwszą metodą, która jest godna polecenia przy tego typu zabiegach jest patynowanie. W dobrych sklepach meblowych możemy kupić gotową już patynę, którą nakładamy na meble miękką szmatką, tak długo aż uzyskamy pożądany efekt. Jest to bardzo prosta i szybka metoda, a która daje zarazem nowy wyraz naszym meblom, które przypominają te w starym stylu.

W dawnych czasach, aby zakonserwować meble drewniane, poddawano je procesowni bielenia. Dzisiaj jest to bardzo dobry sposób na postarzanie mebli i używane jest w celach dekoracyjnych. W sklepie budowlanym znajdziemy pastę rozjaśniająca, która świetnie się do tego nadaje. Pastę tę nakładamy na surowe drewno, dlatego też z mebli musimy się najpierw pozbyć warstwy farby i lakieru. Następnie przy użyciu szmatki z metalowymi wiórkami nakładamy pastę rozjaśniającą i pozostawiamy aż wyschnie. Końcowym procesem jest zebranie nadmiaru pasty szmatką nasączoną woskiem do czyszczenia mebli.

Równie ciekawym sposobem na postarzenie mebli może być przecierka, czyli przecieranie powierzchni mebli albo drucianym pędzlem, albo zmywakiem kuchennym itp. Gdy chcemy postarzyć nasze meble, najlepiej jak wybierzemy do tego zabiegu farby akrylowe, są one najprostsze w użyciu. Musimy pamiętać, że aby otrzymać najlepszy rezultat malując drewno tą techniką, zawsze musimy ścierać farbę szmatką w tym kierunku, w którym przebiegają słoje.

Takimi oto prostymi technikami możemy sprawić, że nasz dom nabierze pięknego, stylowego charakteru, godnego pozazdroszczenia.

Komentarze
  1. Mahler Odpowiedz
  2. Agnieszka Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.