Trendy na rynku meblarskim w Polsce

kasto/bigstockphoto.com

Rynek meblarski zmienia się jak każda inna branża w zakresie trendów i pojawiają się na nim różne nowości. Co jakiś czas firmy wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne i trendy ulegają zmianom w mniejszym lub większym stopniu. Zmienia się rynek i produkty, jednak klienci bardzo często pozostają przy swoich gustach i przyzwyczajeniach.

Wraz z nadejściem nowego sezonu firmy pokazują nowe trendy, ale jednocześnie utrzymują w swoich ofertach stałe kolekcje. Dzięki temu trafiają do szerszej grupy nabywców. Producenci mebli stawiają na wysoką jakość produktów, modny design oraz wygodę, ale biorą pod uwagę także potrzeby swoich klientów.

Najbardziej popularny jest styl nowoczesny. Jest on prosty, bardzo oszczędny w kształtach i funkcjonalny, meble mają geometryczny kształt i stonowane uniwersalne kolory. Meble nowoczesne pasują praktycznie do każdego wnętrza i co najważniejsze, są ponadczasowe i modne mimo upływu czasu.

Klienci coraz częściej lubią także proste, lekkie formy mebli w jasnych kolorach. Duża ilość konsumentów stawia więc na styl minimalistyczny. Meble te są naturalne, gładkie, najczęściej w kolorze białym, czarnym lub szarym.

Zauważalnie rośnie także popularność stylu skandynawskiego oraz klasycznego. Skandynawski stawia na naturalność, dominuje w nim drewno i biel oraz dużo światła. Natomiast klasyczny styl zawiera w sobie antyki i meble stylizowane na starodawne. Dominuje kolor starego drewna, beże, brązy i szarości.

Mniej popularne okazują się style takie jak prowansalski, gdzie dominują ciepłe kolory takie jak fiolet, biel i odcienie żółtego oraz motywy roślinne. Style eklektyczny, kolonialny, rustykalny, glamour oraz vintage są także mniej popularne zarówno wśród klientów, jak i producentów.

Użytkownikom mebli zależy na ich jakości i estetyce. Zwracają uwagę na materiał, z jakiego produkt jest wykonany, jego trwałość i precyzję wykonania. Klienci często szukają ciekawych projektów, a co za tym idzie lubią coraz częściej łączyć style. Cenią minimalizm, ale jednocześnie chcieliby, aby produkty były jedyne w swoim rodzaju.

Bardzo ważna dla klientów jest funkcjonalność mebli. Stawiają na produkty, które zapewnią im możliwość wielofunkcyjnego wykorzystania przestrzeni.

Klienci preferują kolory stonowane, jasne odcienie drewna, bieli, szarości. Ciemne kolory wyszły z mody. Meble mają prezentować pomieszczenia w jak najlepszym świetle, dlatego najlepiej, jeśli będą pasować do każdego wnętrza, a naturalne kolory ułatwiają ich dopasowanie. Powinny zapewniać przytulność i wprowadzać do domu nastrój spokoju i intymności.

Wielu klientów stawia także na cenę i jakość produktu w stosunku do niej. Klienci uwielbiają promocje i chętnie ich poszukują. Są jednak w stanie zapłacić więcej za dobry produkt, gdyż mają przekonanie o tym, że będzie służył im lata, a dzięki prostej formie będzie nowoczesny i modny przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.