Meble ogrodowe z drewna

Wybranie trwałych i wygodnych mebli ogrodowych wcale nie należy do tak łatwych zakupów, jakby się mogło wydawać. Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy zastanowić się nie tylko jak mają one wyglądać i ile na nie możemy wydać, ale także gdzie będziemy je przechowywać i czy będziemy mieli czas i ochotę na ewentualną renowację ich przed każdym sezonem.

Najtaniej kupimy meble plastikowe i właśnie one są najmniej wymagające. Wystarczy zimą chować je do pomieszczeń o plusowej temperaturze i od czasu do czasu przemywać je wodą z detergentem, a posłużą kilka lat. Jednak to drewniane meble nadadzą ogrodowi uroku, są wygodniejsze i, jeśli dobrze je konserwujemy, o wiele trwalsze. W supermarketach ogrodniczych oferta jest bogata i jeśli nie stać nas lub nie mamy czasu, by zamawiać meble na wymiar u stolarza musimy wiedzieć o kilku rzeczach, żeby nie kupić bubla, który nie wytrzyma kilku tygodni.

Meble ogrodowe z drewna

Kolejny wybór, jaki nas czeka to rodzaj drewna, z jakiego mają być wykonane. Warto przemyśleć też elementy zestawu, jakie będą pasowały do ogrodu i naszych potrzeb. Musimy wziąć pod uwagę ich wielkość i wagę, jeśli będziemy często je przenosić. Wygoda i funkcjonalność liczą się przecież najbardziej. Jedni potrzebują zestawu, który spełniać będzie funkcję mebli w jadalni, a inni typowych mebli wypoczynkowych, czyli niewielkiego stolika i rozkładanych krzeseł i leżaków.

Do tego wszystkiego trzeba wygospodarować miejsce w altanie czy garażu, gdzie można je będzie chować po sezonie, bo pozostawienie nawet najtrwalszych drewnianych mebli na zimę nie będzie im służyło. Wybierajmy meble z jak najgrubszych elementów, skręcane, a nie jedynie klejone lub sami poprawiajmy po zakupie niedoróbki producenta. Każdy element drewniany w takich meblach powinien być impregnowany, a producent powinien poinformować nas, kiedy musimy powtórzyć zabiegi mające na celu przedłużenie ich trwałość.

Najładniej prezentują się zestawy ogrodowe z drewna egzotycznego, które odporne jest na warunki atmosferyczne i najmniej potrzebuje ingerencji człowieka. Inaczej jest z popularną sosną, którą trzeba impregnować i starać się, by za dużo nie nasiąkała wodą. Warto kupić dużą plandeką lub folię, by zakrywać meble na noc lub gdy ich nie używamy.

Komentarze
  1. Krysia Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.