Meble rattanowe alternatywą dla tradycyjnych

Meble rattanowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli drewnianych. Solidnej konstrukcji elementy wyposażenia wnętrza z rattanu są nie tylko trwałe, ale i dają dobre efekty wizualne. Można je wykorzystać zarówno we wnętrzach bliskich klasyce, ale także tych bardziej nowoczesnych.

Meble rattanowe odnajdą się w każdym wnętrzu

Meble rattanowe sprawdzą się w salonie, sypialni, a nawet w łazience, ponieważ są zabezpieczone tak, by nie chłonąć wilgoci. Odporność wodna bez wątpienia wpływa na fakt, że meble z rattanu największą popularnością póki co cieszą się w ogrodach, albo na tarasach. Wbrew powszechnej opinii ich jakość nie pozostawia zastrzeżeń. Meble są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu oraz odpowiedniej konserwacji mogą służyć użytkownikom przez długie lata. Najlepiej prezentują się jednak w sporych, minimalistycznych wnętrzach. Wtedy nie giną w natłoku sprzętów domowych, a ich uroda jest wyraźnie eksponowana.

Rattan i jego walory dekoracyjne

Wykorzystanie rattanu w meblarstwie
jest wyjątkowo szerokie. Można z nich tworzyć całe meble, bądź tylkoniektóre elementy. Rattanowe mogą pozostać np. tylko fronty szafek, przez co meble zyskają oryginalny, niepowtarzalny wygląd. Ten specyficzny rodzaj drewna dobrze prezentuje się w połączeniu z metalem albo ze szkłem. Dodatkowo, dzięki charakteryzującej go wysokiej elastyczności, meble mogą mieć najróżniejsze kształty, czym wyróżniają się na tle tradycyjnych rozwiązań. Giętkość rattanu stwarza zatem niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne. W zależności od wystroju pomieszczenia, w którym dominować ma rattan, można też dobierać jego warianty kolorystyczne. Naturalny odcień surowca to jasny miodowy albo oliwkowy. Jednak obecne możliwości pozwalają na barwienie go w zależności od upodobań. Najlepiej jednak rattan prezentuje się w kolorystyce zbliżonej do naturalnej.

Wysoka cena, wysoka jakość

Dlaczego jednak, mimo tylu zalet wciąż tak rzadko zdobi on wnętrza. Największą przeszkodą do jego częstszego stosowania jest jego wysoka cena rattanu. Kształtuje ją kilka czynników. Po pierwsze rattan nie jest naszym surowcem rodzimym, występuje w Azji, najczęściej w Indiach. Po drugie meble z rattanu najczęściej wyrabiane są ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.