Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych

 

Zapach stęchlizny, pleśń czy owady to częste bolączki właścicieli domów drewnianych. Można je łatwo wyeliminować za pomocą ozonu, który jako gaz dociera wszędzie i łatwo zabija wirusy i bakterie. Ile kosztuje taka usługa i czy warto z niej skorzystać?

W domach drewnianych zazwyczaj nie przebywamy cały rok, tylko korzystamy z nich sezonowo. Już za chwilę zrobi się ciepło i z pewnością będziemy chcieli odpoczywać w nich i korzystać z uroku pobliskich gór, lasów czy jezior.

Osoby, które mają problem z nieprzyjemnym zapachem w domu po dłuższej nieobecności, z owadami czy pleśnią albo po prostu chcą zdezynfekować przestrzeń, powinny rozważyć zamówienie usługi ozonowania.

Ozonowanie – skuteczny sposób na dezynfekcję

Ozon to silnie reaktywny gaz, który łatwo rozbija struktury innych cząsteczek. Dociera wszędzie tam, gdzie jest powietrze. Łatwo więc radzi sobie z zapachem wilgoci, likwiduje pleśń, a do tego zabija wirusy i bakterie na wszystkich powierzchniach. Ozon działa nie tylko na meblach czy na podłodze, ale również tam, gdzie trudno nam dotrzeć podczas standardowego sprzątania, czyli do odpływów, rur czy przewodów wentylacyjnych.

Właściciele domów drewnianych szczególnie powinni zdecydować się na ozonowanie, ponieważ w ścianach i podłogach są obecne szczeliny, w których może gromadzić się pleśń, ale także owady (np. korniki).

Ozonowanie w domach drewnianych – kiedy warto je zamówić?

Ozonowanie warto zamówić szczególnie wtedy, jeśli kupujemy dom używany i nie wiemy, jaki tryb życia prowadzili poprzedni właściciele. Ozon usunie wszystkie wirusy i bakterie, a także nieprzyjemny zapach (np. dymu papierosowego, który wżera się w różne powierzchnie).

Trzeba wykonać taką dezynfekcję również wtedy, kiedy w domu znalazło się martwe zwierzę (np. szczur), mamy problem z owadami, pomieszczenia są zagrzybione albo dom uległ pożarowi, zalaniu albo wyciekowi toksycznych substancji.

Szczególnie teraz, kiedy nacisk na higienę i bezpieczeństwo jest tak duży, warto zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Przebywanie w zagrzybionych pomieszczeniach może skończyć się chorobą dróg oddechowych, a owady mogą skutecznie zepsuć nam zapasy żywności. Cena usługi zależy od liczby godzin pracy urządzenia ozonującego, która kosztuje ok. 100 zł. Za ozonowanie całego domu zapłacimy więc od 500 do 1 200 zł – w zależności od powierzchni oraz stopnia zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.